Melitta® Najważniejsze informacje dotyczące higieny

10 plusów higienicznie bezpiecznego przygotowania kawy

https://www.melitta-professional.com/portal/pics/2021/Competence/hygiene_hero.jpg

Dzięki temu kawa stanie się przyjemnością, a Ty zyskasz czas dla swoich gości!

Bezpieczeństwo higieny jest szczególnym wymogiem wszędzie tam, gdzie żywność jest produkowana, przetwarzana i oferowana do sprzedaży lub konsumpcji, i to nie tylko od czasów pandemii koronawirusa. W 2016 r. UE opisała dobre praktyki higieniczne i produkcyjne w wytycznych dotyczących PRP ("prerequisite programs", podstawowe środki higieny) oraz HACCP ("Hazard Analysis and Critical Control Points", zasady analizy zagrożeń i monitorowanie krytycznych punktów kontroli).

Również przygotowanie kawy stawia wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa higieny, zwłaszcza gdy do kawy i wody dodaje się mleko. Dlatego też głównym zadaniem Melitta Professional Coffee Solutions jest maksymalne ułatwienie klientom i partnerom przygotowania kawy w sposób higienicznie bezpieczny.

PLUS 1

Bezpieczeństwo przede wszystkim: automatycznie zabezpieczone czyszczenie

Ziarna kawy zawierają olejki eteryczne - dobre dla smaku, jednak stanowiące wyzwanie dla higieny. W przewodach urządzenia osadza się cienka warstwa tłuszczu, która powiększa się z każdą przygotowaną filiżanką. Każdy napój pozostawia również niechciane ślady w systemie mlecznym w pełni automatycznego ekspresu. Dlatego system parzenia kawy i system mleczny należy codziennie czyścić zgodnie z instrukcją obsługi, jeśli były używane. Czyste systemy, które nie były używane przez okres dłuższy niż siedem dni, należy ponownie wyczyścić przed uruchomieniem. Należy przestrzegać wskazówek dotyczących czyszczenia zawartych w instrukcji obsługi ekspresu do kawy.

PLUS 2

Clean in Place (CIP®): łatwe automatyczne czyszczenie

Termin "Clean in Place" (CIP®) został przez nas stworzony dla programu
automatycznego czyszczenia naszych w pełni automatycznych ekspresów do kawy. Czyszczenie systemu parzenia kawy i systemu mlecznego odbywa się w systemie zamkniętym, nie trzeba w tym celu demontować żadnych elementów. Wystarczy umieścić środek czyszczący w komorze czyszczącej (system parzenia kawy) lub w pojemniku na środek czyszczący (system mleczny), zamienić pojemnik na środek czyszczący z pojemnikiem na mleko (system mleczny) i uruchomić program czyszczenia. Ekspres do kawy czyści się teraz całkowicie automatycznie.

PLUS 3

Łatwe czyszczenie: wysokiej jakości komponenty

Widać to już na pierwszy rzut oka: W przypadku naszych ekspresów do
kawy stawiamy na materiały wysokiej jakości i prosty, purystyczny design - a tym samym na optymalne warunki bezpieczeństwa higieny. Obudowa serii Melitta® Cafina® XT wykonana jest z uszlachetnionego aluminium, zaś wylewka z cynkowego odlewu ciśnieniowego. W centrum znajduje się ekran dotykowy o wytrzymałej powierzchni o grubości 3 mm, wykonany z polerowanego szkła bez porów, w których mogłyby gromadzić się pozostałości napojów. Stal nierdzewna lśni na oddzielnej wylewce gorącej wody, dyszy parowej i kratce ociekowej. Pojemnik na ziarna i pojemnik na produkty instant są wykonane z bardzo wytrzymałego poliwęglanu. Gładkie powierzchnie można czyścić wilgotną szmatką. Pojemniki na ziarna i produkty instant można wyjąć i umyć w zmywarce. Znajdujące się wewnątrz ekspresów do kawy wysokiej jakości komponenty i materiały, takie jak grupa zaparzająca ze stali nierdzewnej, nie tylko zapewniają precyzyjne i niemal niezużywające się procesy, ale także oferują najlepsze warunki do higienicznego czyszczenia w systemie zamkniętym.

PLUS 4

Wyraźnie bezpieczne czyszczenie: certyfikat HACCP

Nasi partnerzy mogą być pewni, że nasze w pełni automatyczne ekspresy do kawy wspierają ich plan HACCP. Renomowane laboratorium sensoryczne Prof. Dr Ulrich Haevecker w Berlinie przetestowało nasze w pełni automatyczne ekspresy do kawy z serii Melitta® Cafina® XT i CT pod kątem bezpieczeństwa higienicznego. Program HACCP sprawdza aspekty, które są bezpośrednio związane z zagrożeniami chemicznymi, mikrobiologicznymi i fizycznymi objętymi HACCP: Bezpieczeństwo materiałów, możliwość czyszczenia sprzętu i wymagania higieniczne. Nasze przetestowane maszyny spełniają wszystkie wymagania i są upoważnione do noszenia znaku HACCP.

PLUS 5

Stale gorąca woda i wstępne płukanie pomagają podwójnie

Dobry smak kawy i higienicznie bezpieczne przygotowanie idą ze
sobą w parze. Stała temperatura gorącej wody podczas przygotowywania napoju zapewnia pożądaną temperaturę w filiżance, jednocześnie chroniąc przed tworzeniem się drobnoustrojów w przewodach. Wysokowydajne bojlery z bardzo precyzyjną regulacją temperatury i dobrą izolacją utrzymują stałą temperaturę. Krótkie, izolowane przewody, wstępne płukanie przewodu gorącą wodą i dozowanie kawy blisko grupy zaparzającej zapewniają utrzymanie temperatury kawy w drodze do filiżanki.

PLUS 6

Wygodne i skuteczne: wstępnie dozowane środki czyszczące

Nasze środki czyszczące do ekspresów do kawy zostały opracowane specjalnie dla w pełni automatycznych ekspresów do kawy Melitta® Cafina®, zapewniając niezawodne i higienicznie bezpieczne czyszczenie. Wszystkie środki czyszczące są wstępnie dozowane (w postaci tabletek lub saszetek), dzięki czemu zawsze podawana jest właściwa ilość produktu. A co za tym idzie urządzenie zawsze otrzymuje:

  • właściwy środek czyszczący (jeden środek czyszczący do wszystkiego)
  • odpowiednią ilość (wstępnie porcjowaną)
  • czyszczenie we właściwym czasie, ponieważ system pokazuje na wyświetlaczu wymagany proces, dzięki czemu poddawany jest optymalnej konserwacji i czyszczeniu bez pozostawiania śladów.

Jedna do wszystkiego: multitabletka

Multitabletki są odpowiednim produktem do usuwania kamienia lub czyszczenia systemu mlecznego i systemu parzenia, co gwarantuje długą żywotność w pełni automatycznych ekspresów do kawy. Nie zawierają fosforanów i są przyjazne dla środowiska. Multitabletki mogą być używane do czyszczenia zarówno systemu mlecznego, jak i systemu parzenia kawy (oraz systemu produktów instant). Oznacza to, że do bezpiecznego czyszczenia wszystkich elementów w pełni automatycznego ekspresu do kawy wystarczy tylko jeden środek czyszczący. Jako że mleko zawiera wapń, w przypadku systemu mlecznego raz w tygodniu konieczne jest dodatkowe czyszczenie AMC z dodatkiem kwasu.

Do środka czyszczącego

PLUS 7

Różnorodność pianek mlecznych i łatwa higiena mleka

Nasze w pełni automatyczne ekspresy do kawy są również najwyższej klasy ekspresami do mleka. Zimne mleko, ciepłe mleko, pianka z zimnego mleka, pianka z ciepłego mleka, pianka z gorącego mleka. Spieniona na parze, płynna lub kremowa pianka mleczna lub, jako kropka nad i, stabilna pianka Melitta® TopFoam: nasze systemy mleczne Standard, Professional i TopFoam "za dotknięciem przycisku" zapewniają szeroką gamę pianek mlecznych i wyrafinowanych kombinacji różnych napojów mlecznych i kawowych. Cappuccino, Cappuccino Italiano, Cappuccino TopFoam, Latte Macchiato, Latte Macchiato TopFoam, kawa z mlekiem, Flat White, Espresso Shot, Whitepresso, i, i, i... Naprawdę pyszne i łatwe w przygotowaniu - zawsze się udają.

Bezpieczne pod względem higienicznym przetwarzanie świeżego mleka jest możliwe dzięki odpowiednim chłodziarkom do mleka, które są dostępne jako urządzenia dodatkowe dla jednego lub dwóch rodzajów mleka, jako chłodziarka podblatowa lub w połączeniu z podgrzewaczem do filiżanek. Automatyczny program czyszczenia zapewnia codzienne czyszczenie systemu mlecznego.

Odpowiednia chłodziarka do mleka do każdego zastosowania

Na poniższej stronie internetowej znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje o naszych urządzeniach i środkach czyszczących. Do instrukcji planowania Na poniższej stronie internetowej znajdziesz wszystkie konkretne informacje dotyczące naszych urządzeń i środków czyszczących.

PLUS 8

Praktyczni pomocnicy

Również szuflady na fusy naszych w pełni automatycznych ekspresów do kawy są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o gładkiej powierzchni i łatwo je wyczyścić wilgotną ściereczką lub w zmywarce do naczyń (patrz instrukcja obsługi).

Jeśli możesz umieścić pod urządzeniem pojemnik na odpady i wyposażyć je w opcjonalny wyrzutnik pojemnika, oszczędzisz w ten sposób na pośrednim przechowywaniu szuflady na fusy i jej czyszczeniu. Innym przykładem opcjonalnego wyposażenia, które w zależności od sytuacji lokalowej może uprościć czynności higieniczne, są 4-calowe nóżki urządzenia.

A także: opcjonalna przezroczysta osłona uchwytu poniżej wylewki.
Można ją otworzyć dopiero po całkowitym zakończeniu przygotowywania żądanego napoju, co pozwala uniknąć przedwczesnego dostępu i chroni przed rozlaniem lub rozsypaniem kawy w dozowniku z powodu nieprawidłowego użytkowania.

PLUSPUNKT 9

Samoobsługa za pomocą smartfona: Melitta® Remote Coffee

Osoby chcące obsługiwać ekspres do kawy bez dotykania go mogą w tym celu skorzystać również ze swojego smartfona lub tabletu. Jeśli urządzenie jest odpowiednio wyposażone, na wyświetlaczu ekspresu do kawy pojawia się indywidualny kod QR umożliwiający bezdotykowe serwowanie napojów. Po zeskanowaniu kodu QR możesz wybrać na swoim smartfonie lub tablecie napoje z aktualnej oferty i rozpocząć ich przygotowywanie - bez konieczności pobierania lub instalowania aplikacji. Nie musisz już wówczas dotykać ekranu ekspresu do kawy. Warunkiem koniecznym jest natomiast wyposażenie automatycznego ekspresu do kawy w moduł telemetryczny i aktualizację oprogramowania Melitta® Remote Coffee. Skontaktuj się z nami!

PLUS 10

Jesteśmy tu dla Ciebie!

I wreszcie - co nie mniej ważne:
W przypadku pytań lub życzeń dotyczących higieny przygotowania kawy jesteśmy wraz z zespołem Melitta Professional Team do Twojej dyspozycji. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby z powodzeniem prowadzić działalność związaną z kawą. Z pasją kontynuujemy naszą ponad 111-letnią tradycję sprawiania, by kawa była prawdziwą przyjemnością. Osoba kontaktowa i technicy obsługi klienta chętnie pomogą Ci na miejscu, a nasz zespół back office jest do Twojej dyspozycji przez telefon lub online. Skontaktuj się z nami, jesteśmy Twoimi ekspertami w dziedzinie kaw specjalnych, profesjonalnych ekspresów do kawy i serwisu technicznego - od indywidualnych rozwiązań po całościowe koncepcje dostosowane do potrzeb klienta, z ofertami finansowania i przyszłościowymi usługami cyfrowymi. Wspólnie sprawmy, by Twój kawowy biznes był przyjemnością - czekamy na Ciebie!


Twój profesjonalny zespół Melitta

Do działu obsługi klienta

Cztery główne obszary działania

Bohne, Maschine und nicht zu vergessen ein engagierter und gut geschulter technischer Service: Das sind die Voraussetzungen, um das volle Potenzial jedes Kaffeeausschanks auszuschöpfen. Was die Qualität des Ergebnisses, aber auch was die Effizienz und Wirtschaftlichkeit des ganzen Bereichs betrifft.

Twoje urządzenie

Solidne, niezawodne, wydajne - idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Twoja kawa

Od bardzo łagodnych po intensywne i wyraźnie zrównoważone - najlepsza jakość dla wszystkich wymagań.

Twoje finanse

Elastycznie, ekonomicznie - zawsze w sposób dostosowany do indywidualnej sytuacji klienta.

Twoje usługi cyfrowe

Zoptymalizuj swój biznes kawowy i wykorzystaj nowy potencjał dzięki usłudze Melitta® INSIGHTS.

Twoje rozwiązanie

W 100% dostosowane do potrzeb klienta - nasze rozwiązania specjalne.

Techniczna obsługa klienta

Bardzo zaangażowani, wyrozumiali, profesjonalni i zawsze do Twojej dyspozycji.

Najważniejsze informacje dotyczące higieny

10 plusów higienicznego przygotowania kawy.

Pobierz PDF

Środki czyszczące

Szukasz kart charakterystyki i innych informacji na temat naszych środków czyszczących? Zapoznaj się z naszą ofertą już teraz i znajdź odpowiedni środek czyszczący do swojego ekspresu do kawy.

Do środka czyszczącego

Już teraz rozpocznij swoją przygodę z kawą Melitta

Czekamy na Twoją wiadomość